سونی اریکسون را ازین پس با نام سونی بخرید

پس از انتشار شایعاتی مبنی بر احتمال ادغام شرکت سونی‌اریکسون و خرید امتیاز اریکسون توسط سونی، این موضوع نهایتا امروز صبح به‌طور رسمی تایید شد . سونی در اطلاعیه خبری خود اعلام کرد که سهام ۵۰ درصدی اریکسون را به مبلغ 1.05 میلیارد یورو خریداری کرده است. این موضوع با انجام توافقات بین دو شرکت صورت گرفته تا از این‌پس، مجموعه موبایل این کمپانی به بخش الکترونیک سونی ملحق شود.

این شرکت با اشاره به ادغام سریع این مجموعه با خط تولید دستگاه‌های الکترونیکی خود، عنوان کرد که از این‌پس تلفن‌های هوشمند سونی در کنار محصولاتی مانند تبلت‌ها، تلویزیون‌ها و کامپیوترهای آن تولید خواهند شد. به علاوه، سونی ۵ ثبت اختراع مختلف در زمینه محصولات موبایل و در بخش ارتباطات بی‌سیم در اختیار دارد که می‌تواند استفاده مناسبی را در این زمینه از آن‌ها به‌عمل آورد.

سونی اخیرا بر خلاف سال‌های اولیه خود، موفقیت‌های مناسبی را در تولید تلفن‌های هوشمند کسب کرده است. این شرکت پس از تجربه نه چندان مناسب پلتفرم سیمبین روی گوشی‌های خود، با روی آوردن به اندروید گوگل، توانست محصولات خوبی را برای مشتریانش تولید نماید.

انتظار می‌رود تا این معامله پس از انجام مراحل قانونی تا ژانویه 2012 نهایی شود. باید منتظر ماند و دید که پس از این اتفاق، آیا می‌توان شاهد گسترش بیشتر کمی و کیفی گوشی‌های سونی بود یا خیر.

منبع: http://weblogina.com

/ 0 نظر / 110 بازدید