ویندوز 8 هفتاد درصد سریع‌تر است!

 

ویندوز 8 از مکانیزم جدیدی بهره خواهد برد که زمان بوت را کاهش داده و سیستم‌عامل را زودتر آماده استفاده خواهد کرد. مایکروسافت با به نمایش گذاردن این قابلیت جدید، لپ‌تاپی با حافظه SSD و ویندوز 8 را در عرض هشت ثانیه آماده اجرا کرد.
 

 

خبر اختصاصی سایت – ویندوز 8 از مکانیزم جدیدی بهره خواهد برد که زمان بوت را کاهش داده و سیستم‌عامل را زودتر آماده استفاده خواهد کرد. مایکروسافت با به نمایش گذاردن این قابلیت جدید، لپ‌تاپی با حافظه SSD و ویندوز 8 را در عرض هشت ثانیه آماده اجرا کرد. با این حساب زمان بوت ویندوز 8 نسبت به نسخه پیشین خود تا هفتاد درصد کاهش خواهد یافت. استیو سینوفسکی در یکی از پست‌های وبلاگی خود با اظهار این موضوع افزود که مایکروسافت قصد دارد با ارتقای کدهای اجرایی سیستم‌عامل، کاری کند تا تعداد بوت‌ها یا به اصطلاح ریستارت‌های ویندوز در مواقع مختلف نیز کاهش پیدا کند. مکانیزم شات داون ویندوز 8 نیز تغییر یافته‌است و در شیوه جدید با روشن شدن کامپیوتر (Cold Boot یا روشن کردن کامپیوتر وقتی که خاموش است) کار سیستم‌عامل از وضعیت هایبرنت  (Hibernate) از سر گرفته خواهد شد. اما در ویندوز7  وقتی سیستم‌عامل را Shut Down می‌کنیم، همه جلسه‌ها (sessionهای) کاربر و نیز همه سرویس‌ها و تجهیزات ثبت شده در جلسه‌های کرنل بسته می‌شوند. در ویندوز 8 با اینکه جلسه‌های کاربر بسته می‌شوند ولی جلسه کرنل به وضعیت هایبرنت می‌رود. در حالت هایبرنت، وضعیت جاری سیستم و محتوای حافظه در فایلی موسوم به hiberfil.sys ذخیره می‌شود تا موقع روشن شدن دوباره سیستم‌عامل یا از سرگیری کار آن، وضعیت پیشین قابل بازیابی در حافظه باشد. مایکروسافت با آزمایش این راه‌کار دریافت که بدی‌وسیله می‌توان در بیشتر کامپیوترها زمان بوت را بین سی تا هفتاد درصد کاهش داد.

 

 


 

دیگر ارتقای صورت گرفته در ویندوز 8 قابلیت Multi-Phase Resume یا از سرگیری چندفازی است که براساس آن فرآیند ریستارت کردن کامپیوتر به‌طور موازی میان همه هسته‌ها تقسیم می‌شود تا آغاز به‌کار ویندوز با سرعت بیشتری انجام شود. مایکروسافت در نظر دارد ویندوز 8 را در کنفرانس ویژه خود موسوم به Build رونمایی کند


 

/ 0 نظر / 32 بازدید